2018

Zembrzyce, 29 lipca - 5 sierpnia 2018


niedziela, 15 lipca 2018

MARIAPOLI w Trzciance - DZIEŃ DRUGI


Drugi dzień naszych rekolekcji przeżywamy pod hasłem: Być żywą Ewangelią. To kolejny krok w rozpoznawaniu w codziennych zdarzeniach obecności Maryi i miłości do Niej. Poranek rozpoczęło rozważanie, w którym Chiara wyjaśniła nam, czym jest jedność. Słowo, które streszcza duchowość naszego Ruchu. Chiara mówi: W pierwszych latach mieliśmy pewne motto: „albo jedność, albo śmierć”. Tak bardzo dla nas oczywista była ta wola Boża. Tak: albo jedność, albo śmierć, albo – jeśli wolimy – nawet śmierć, żeby wprowadzić jedność. Zresztą tego właśnie żąda Jezus od swoich uczniów i niemniej wymaga od nas. (…)
Swoje rozważania Chiara podsumowuje, formułując zadanie dla nas: Zabiegajmy więc o tę miłość do drugich, pełną bolesnych odcieni: są one konkretnym wyrazem naszej gotowości, by umrzeć jeden za drugiego. Są to mniejsze lub większe przeszkody, które mamy przezwyciężyć przez miłość do Jezusa opuszczonego, ażeby jedność była zawsze pełna. Wówczas Zmartwychwstały, pełen blasku, będzie zawsze żył w naszym Dziele, na całej ziemi, i poprowadzi je dalej naprzód w wypełnianiu planu Boga. (…)
Po rozważaniu dzieliliśmy się doświadczeniem. Irenka, Kasia, Arek i Edek opowiadali o budowaniu jedności w każdym dniu życia. Irenka mówiła jak w drobnych sprawach można być wiernym Bogu i każdy odebrany telefon staje się okazją, aby jednoczyć sie z bliźnim. Arek opowiadał o doświadczeniu architekta – artysty, który traci swój projekt, po to by odnaleźć jedność i tworzyć według Bożej miary. Kasia odczuła głęboką potrzebę modlitwy za tych, których niszczy alkohol i podjęła akt całkowitej abstynencji. Edek opowiadał o trudnym budowaniu jedności w pracy z innymi osobami, także tymi, którzy są trudni w relacjach. Zjednoczenie się z nimi, pozwala im wyrazić własnej cierpienie i nieść pomoc.

Następnie wysłuchaliśmy wykłady ks. dra Adama Kubisia na temat Radość Ewangelii. Biblijne źródła chrześcijańskiej radości.


Po obiedzie mogliśmy powierzyć wszystkie nasze sprawy Matce Bożej Szkaplerznej w czasie odpustu w wigilię Jej święta w pobliskim sanktuarium w Górkach prowadzonym przez Księży Michalitów, którzy opowiedzieli nam historię swojego charyzmatu i Kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej.
Dzień zakończyliśmy modlitwą przed Ikoną Matki Bożej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz